Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

Święto Rodziny

 

23 maja 2013r. w naszej szkole odbyła się rodzinna uroczystość z okazji przypadającego trzy dni później Święta Mamy. Przedszkolaki pod opieką wychowawczyń - pani Moniki Figiel i pani Jadwigi Mazur przygotowały i przedstawiły program artystyczny, który obejrzeli zaproszeni rodzice. Dzieciaki recytowały wierszyki , w których dziękowały swoim rodzicom za miłość , troskę i cierpliwość. Z pomocą starszych koleżanek i przy akompaniamencie pana Roberta Puchały dzieci zaśpiewały urocze piosenki . Rodzice z dumą podziwiali umiejętności swoich maluchów i nagrodzili je wielkimi brawami.

Po części artystycznej dzieciaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane laurki.

Po występie rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek. Ponieważ pogoda nie dopisała zaplanowane ognisko nie mogło być zorganizowane, a pieczone kiełbaski przygotowały na kuchni panie kucharki. Niemniej jednak wszystkim smakowały znakomicie.

Magdalena Skrzeczyna

 


Gminny konkurs recytatorski

 

26 kwietnia 2013r. tradycyjnie już w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Poezja Marii Cedro - Biskupowej”. Tym razem został on poświęcony tej właśnie ludowej poetce i patronce szkoły, gdyż w styczniu bieżącego roku przeżywszy ponad 100 lat odeszła do wieczności, pozostawiając po sobie spuściznę w postaci pięknych wierszy.

Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiadały panie: Anna Kopyś i Magdalena Skrzeczyna. Tym razem w konkursowych zmaganiach wzięli udział reprezentanci klas VI szkół podstawowych z terenu gminy Bodzentyn. Do konkursu zgłosili się uczniowie z SP w Woli Szczygiełkowej, SP we Wzdole Rządowym, SP w Leśnej, SP w Psarach i SP w Św. Katarzynie.

Uczniowie byli świetnie przygotowani i prezentowali bardzo wysoki poziom. Komisja konkursowa, w skład której weszli: radny powiatu pan Dariusz Skiba oraz dyrektorzy szkół w Woli Szczygiełkowej i Św. Katarzynie – pani Bożena Wyglądacz i pani Ewa Orzechowska miała niewątpliwie trudny wybór. Przy ocenie zwracano uwagę przede wszystkim na: stopień pamięciowego opanowania tekstu, poprawne i płynne recytowanie, dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

 

 

Laureatkami konkursu zostały:

 

I miejsce – Laura Miernik – SP Wzdół Rządowy

II miejsce – Anna Kowalik – SP Leśna

III miejsce – Malwina Podkańska - SP Psary

 

 

 

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

Magdalena Skrzeczyna

Artystyczne ozdoby wielkanocne

 

Na wielkanocnym stole

kolor się miesza z kolorem.

Śmieją się z każdej strony

owsa wstążeczki zielone,

bazie srebrne jak deszczyk...

D. Gellner

           

Wielkanoc to święta, z którymi związane są różnorodne tradycje i zwyczaje. Nie brakuje też charakterystycznych dekoracji świątecznych, wśród których dominują baranki, zajączki, kurczaki, no i oczywiście przystrajane na różne sposoby – jajka.

Tradycyjnie jak co roku uczniowie naszej szkoły kilka tygodni przed świętami z dużym zaangażowaniem przygotowywali świąteczne ozdoby. Swoje prace wykonywali głównie w ramach zajęć plastyki i kółka plastycznego prowadzonych przez nauczycielkę - panią Jadwigę Mazur. Pod jej czujnym okiem powstawały piękne dekoracje przygotowane różnymi technikami i z wykorzystaniem rozmaitych kolorowych materiałów. Wszystko zależy od pomysłowości i inwencji twórczej. A tego już naszym młodym twórcom nie brakuje. Ulubionym i najchętniej ozdabianym przez uczniów elementem są jajka. W ten sposób powstały niepowtarzalne rękodzielnicze cudeńka.

Ponadto został zorganizowany szkolny konkurs na najciekawszą ozdobę świąteczną pod hasłem „Wielkanocne jajka, zajączki, kurczaki”, w dwóch kategoriach wiekowych – klasy młodsze i starsze. Najbardziej oryginalne prace   zostaną nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi.


Witamy wiosnę kolorowo i radośnie!!!

           Pomimo to, że zima nie odpuszcza, to zgodnie z kalendarzem 21 marca w naszej szkole zorganizowany został pierwszy dzień wiosny. Uczniowie postanowili ją „przywołać” przebierając się w różnobarwne stroje. Kilka dni wcześniej Samorząd Uczniowski przeprowadził losowanie, w czasie którego każda klasa wylosowała kolor swoich wiosennych przebrań. Wszyscy przygotowali się bardzo solidnie, przeszukali swoje domowe garderoby i pierwszego dnia kalendarzowej wiosny w szkole było niezwykle kolorowo.

            Poza tym uczniowie klasy VI na szkolnym apelu zaprezentowali zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Był to również dzień bez pytania, klasówek i sprawdzianów. W klasach odbyły się różne konkursy i quizy.

Dzięki temu choć na chwilę zrobiło się wiosennie i cieplej.


Kochamy Babcię i Dziadka

14 lutego to dzień, w którym okazujemy swoją miłość i sympatię swoim najbliższym.

Nieprzypadkowo w tym dniu odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z Walentynkami. Licznie przybyli na nią dostojni goście – kochane babcie i wspaniali dziadkowie. Przygotowany został występ artystyczny, w którym wnuczęta podziękowały im za troskę i życzliwość, za cierpliwość i pomoc w każdej sytuacji oraz serdecznym słowem i piosenką wyraziły swoją miłość.

Kiedy już zaproszeni goście zasiedli na swoich miejscach, przywitała ich wychowawczyni klasy II – pani Beata Łapka. Następnie zaprezentowały się dzieciaki z punktu przedszkolnego, które odśpiewały piosenkę i życzyły babciom i dziadkom sto lat życia bez trosk i smutków.   Po ich występie głos zabrali uczniowie klasy II. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki przy akompaniamencie akordeonu w wykonaniu pana Roberta Puchały. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.

Po programie artystycznym szanowni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za co składamy im serdeczne podziękowanie.

Magdalena Skrzeczyna


Najsympatyczniejszy uczeń

W związku z walentynkami Samorząd Uczniowski naszej szkoły przeprowadził w każdej klasie konkurs na najsympatyczniejszych uczniów.

W przedszkolu, klasie „0” i klasach I – VI w wyniku głosowania wybrani zostali uczniowie, których koledzy i koleżanki uznali za osoby najbardziej życzliwe, miłe i serdeczne.

Oto uczniowie, którzy zasłużyli sobie na miano najsympatyczniejszych:

Punkt przedszkolny – Patryk Siewierski

Klasa 0 – Zuzanna Rachtan

Klasa I – Kacper Dulęba

Klasa II – Gabriela Skrzeczyna

Klasa III - Wojciech Krzos

Klasa IV- Wiktoria Błońska

Klasa V – Klaudia Zapała

Klasa VI – Martyna Grzegorczyk

W nagrodę pani dyrektor Ewa Orzechowska na specjalnie zorganizowanym apelu wręczyła wyróżnionym uczniom słodkie serduszka.

Magdalena Skrzeczyna

 

19 02 13 054

bip

Nasza szkoła

październik 2023
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz
Święta Katarzyna