Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

My się zimy nie boimy…

 

…a wręcz przeciwnie, świetnie się bawimy – tak mogą powiedzieć dzieciaki z punktu i oddziału przedszkolnego. Kiedy spadło wystarczająco dużo białego puchu przedszkolaki wraz z wychowawczyniami postanowiły spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu i skorzystać z uroków zimy. Dzieci rzucały śnieżkami, chodziły po śladach, zjeżdżały na ślizgawce. Zabawy na śniegu to niezła frajda dla maluchów, które przepadają za taką formą spędzania czasu.


"Jak spędzaliśmy ferie?"

 

W naszej szkole w ferie nie można się było nudzić. Uczniowie nadmiar wolnego czasu mogli spędzić na ciekawych zajęciach sportowych, plastyczno – technicznych, fotograficznych, a nawet kulinarnych.

Można było rozwijać swoją sprawność ruchową podczas zabaw na sali gimnastycznej, pograć w piłkę siatkową czy w gry planszowe. Dzieci, mogły wykazać się zdolnościami plastycznymi wykonując biżuterię z masy solnej. Uczyły się, jak robić ciekawe ujęcia aparatem fotograficznym. W ostatni dzień ferii odbyły się zajęcia na kuchni, gdzie dziewczynki wraz z panią kucharką przygotowywały ciasto i piekły kruche ciasteczka.

Dzieci należące do UKS doskonaliły umiejętność jazdy na nartach podczas zajęć prowadzonych na stoku narciarskim w Krajnie.

„Zabawa choinkowa”

 

Tradycyjnie już w pierwszą sobotę ferii odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa.

Dzieciaki z przedszkola i klas młodszych bawiły się od godz. 10.00 do 14.00 Na szkolnym korytarzu było bardzo kolorowo nie tylko od dekoracji, ale też od bajecznych kostiumów. Nie zabrakło wróżek, księżniczek, czarownic, rycerzy, kowbojów i różnorodnych zwierzaków. Mali przebierańcy bawili się w rytmie popularnych dziecięcych hitów pod czujnym okiem swoich wychowawców. Odbyło się wiele zabaw i konkursów. Dzieci z zerówki przygotowały inscenizację pt. „Dwanaście miesięcy”, którą zaprezentowały w przerwie miedzy tańcami.

Od godziny 15.00 do 19.00 na szkolnym parkiecie bawili się przy dźwiękach muzyki współczesnej uczniowie klas starszych. Stroje „poważnych” starszaków były - jak się można domyślać - dużo mniej fantazyjne. Niemniej zabawa była bardzo udana.

Zarówno młodszym jak i starszym dzieciom rodzice przygotowali smakowity poczęstunek, aby nie zabrakło im sił do zabawy.

                                                                                                          Magdalena Skrzeczyna


„JASEŁKA”

 

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy IV, którzy wraz z księdzem Pawłem Kowalskim przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie pana Roberta Puchały włączyli się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.

Oprócz społeczności szkolnej Jasełka obejrzeli: ks. prof. Zygmunt Nocoń i ks. proboszcz Jarosław Majka.

Po występie głos zabrała pani dyrektor Ewa Orzechowska, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie połamała się opłatkiem ze swoimi wychowankami.

 

Magdalena Skrzeczyna

 


 

„GWIAZDKOWE   SERCE”

 

Czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Nie możemy zapominać o tych, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Podobnie jak w poprzednich latach Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej w Św. Katarzynie zorganizował akcję charytatywną pod hasłem „Gwiazdkowe serce”. Na początku grudnia SU zwrócił się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu zbiórki produktów spożywczych do właścicieli okolicznych sklepów. Osoby robiące przedświąteczne zakupy mogły wkładać różne artykuły do specjalnie przygotowanych kartonów. Zbiórka przeprowadzona została również na terenie szkoły. Chętnie i z dużym zaangażowaniem do akcji włączyli się wszyscy uczniowie i dzieci z przedszkola. Przynosili słodycze i artykuły potrzebne do przygotowania świątecznych wypieków i potraw. Ze zgromadzonych produktów Samorząd Uczniowski przygotował siedem paczek, które trafiły do wielodzietnych rodzin, z których pochodzą uczniowie uczęszczający do naszej szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy okazali serce i przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia akcji.

 

  Samorząd Uczniowski

                         ze Szkoły Podstawowej w Św. Katarzynie

pod opieką pani Magdaleny Skrzeczyny


bip

Nasza szkoła

październik 2023
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz
Święta Katarzyna