Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

Dzień Rodziny

Dnia 27.05.2014 r. w Szkole Podstawowej w Świętej Katarzynie obchodziliśmy uroczystość Dnia Rodziny. Dzień ten, dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego świętowały wraz ze swoimi rodzicami. Był to dzień szczególny, dlatego był bardzo ważnym wydarzeniem w naszej szkole. Dzieci pod okiem nauczycieli przygotowały program artystyczny oraz upominki dla kochanych Mam i Tatusiów. Rodzice byli zadowoleni i wzruszeni. Po przedstawieniu ściskali swoje pociechy i dziękowali za prezenty. Na zakończenie tak uroczyście rozpoczętego dnia wspólnie udaliśmy się na ognisko do braci pallotynów. Smażeniu i smakowaniu kiełbasek towarzyszyła miła i radosna atmosfera. To był wyjątkowy i pełen wrażeń dzień.


 Konkurs „Czytam jak aktor”

Dnia 15.05.2014r. w naszej szkole odbył się konkurs pod nazwą „Czytam jak aktor”. Nasi uczniowie mieli możliwość wykazać się swoimi aktorskimi umiejętnościami podczas czytania wybranych tekstów. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I – III. Niektórzy uczestnicy po za prezentacją czytania wykazali się umiejętnością dobrania stroju oraz odpowiednich rekwizytów podkreślających rodzaj wybranego tekstu. Przedsmakiem występu uczniów było czytanie wybranych tekstów przez członków jury w skład, którego weszli: Pani Marta Janicka, Pani Beata Łapka oraz Pani Joanna Wzorek. Uczniowie zaprezentowali wysoki pozom konkursu, przez co utrudnili wybór jury. Z każdej klasy jurorzy wybrali uczestników, którzy ich zdaniem najlepiej zinterpretowali tekst, były to następujące osoby:

Klasa I

Natalia Buczek „Leń”

Klasa II

Alicja Sito „Arbuz”

Zuzanna Iwan „Okulary”

Klasa III

Daria Wojdyła i Oliwia Sobieraj „Łysico, Łysico”

Gabriela Skrzeczyna i Hanna Kucharska „Rzepka”

Oskar Zając „Stefek Burczymucha”

Zwycięzcom gratulujemy!

Mamy Nadzieję, że posiadane umiejętności pozwolą uczestnikom zabłysnąć w przyszłości na dużym ekranie.

 

Apel w rocznicę nadania imienia szkole

17 maja 2006r. nasza szkoła zyskała piękne imię Poetów Doliny Wilkowskiej. W tym roku minęło 8 lat od tej uroczystości. Z tej okazji uczniowie klas IV – VI wraz z panią Magdaleną Skrzeczyną przygotowali apel, w którym przypomniano sylwetki patronów szkoły oraz ich twórczość. Uczniowie recytowali wiersze pisane świętokrzyską gwarą oraz śpiewali ludowe piosenki o najbliższym regionie.

Magdalena Skrzeczyna


Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie

28 kwietnia 2014r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie. Tym razem miał on formę pisemnego testu, do którego przystąpili uczniowie klas IV- VI ze szkół podstawowych z terenu gminy Bodzentyn. Musieli się wykazać wiedzą na temat najbliższej okolicy oraz znajomością legend świętokrzyskich. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie - Ewa Hajduk i Jadwiga Mazur.

Najlepiej region świętokrzyski znały następujące osoby:

Julia Skrzeczyna – I miejsce

Natalia Pepaś – II miejsce

Matylda Miernik – III miejsce

Weronika Michta – wyróżnienie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Magdalena Skrzeczyna


 

 Gminny Konkurs Recytatorski

24 kwietnia 2014r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze poetów z Doliny Wilkowskiej”.

Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiadały panie: Anna Kopyś i Magdalena Skrzeczyna. Tym razem do konkursowych zmagań stanęli najmłodsi, czyli uczniowie klas pierwszych ze szkół podstawowych z terenu gminy Bodzentyn. Naszą szkołę reprezentowali: Norbert Królicki, Amelka Zawierucha i Natalka Bzymek

W skład komisji konkursowej weszli: Burmistrz MiG Bodzentyn – pan Marek Krak, radny powiatowy - pan Dariusz Skiba, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Julia Markiewicz, przedstawicielka rodzin patronów - pani Teresa Grzegorczyk oraz dyrektor szkoły w Św. Katarzynie – pani Ewa Orzechowska.

Przy ocenie zwracano uwagę przede wszystkim na: stopień pamięciowego opanowania tekstu, poprawne i płynne recytowanie dobór i interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Jury miało bardzo trudny wybór, ponieważ mali recytatorzy byli świetnie przygotowani i prezentowali bardzo wysoki poziom. Podczas wygłaszania wierszy zwracali uwagę na cechy świętokrzyskiej gwary.

Oto laureaci:

I miejsce – Norbert Królicki - SP Św. Katarzyna

II miejsce – Jakub Kuropatwa - SP Śniadka

III miejsce –Weronika Januchta - SP Bodzentyn

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Maciej Marzec – SP Śniadka

Natalia Laskowska – SP Wola Szczygiełkowa

Mikołaj Szmalec – SP Wzdół Rządowy

Kacper Kwiecień – SP Leśna

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Magdalena Skrzeczyna

 

 Apel wielkanocny

         15 kwietnia 2014r. uczniowie klas IV- V zaprezentowali apel o tematyce wielkanocnej , który przygotowali wraz z katechetką – panią Martą Koprowską. Przypomniane zostały wydarzenia związane z męką i zmartwychwstaniem Jezusa, a także zwyczaje i tradycje świąteczne. Ponadto uczniowie recytowali wiersze księdza Jana Twardowskiego, które dla wielu z nas stały się okazją do zastanowienia się nad sensem życia. Można też było posłuchać piosenek w wykonaniu szkolnego chóru i solistów. Po programie artystycznym uczennice klasy V przedstawiły prezentację multimedialną na temat Świąt Wielkanocnych.

 


bip

Nasza szkoła

październik 2023
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz
Święta Katarzyna