Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

Gminny konkurs recytatorski

 

26 kwietnia 2013r. tradycyjnie już w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Poezja Marii Cedro - Biskupowej”. Tym razem został on poświęcony tej właśnie ludowej poetce i patronce szkoły, gdyż w styczniu bieżącego roku przeżywszy ponad 100 lat odeszła do wieczności, pozostawiając po sobie spuściznę w postaci pięknych wierszy.

Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiadały panie: Anna Kopyś i Magdalena Skrzeczyna. Tym razem w konkursowych zmaganiach wzięli udział reprezentanci klas VI szkół podstawowych z terenu gminy Bodzentyn. Do konkursu zgłosili się uczniowie z SP w Woli Szczygiełkowej, SP we Wzdole Rządowym, SP w Leśnej, SP w Psarach i SP w Św. Katarzynie.

Uczniowie byli świetnie przygotowani i prezentowali bardzo wysoki poziom. Komisja konkursowa, w skład której weszli: radny powiatu pan Dariusz Skiba oraz dyrektorzy szkół w Woli Szczygiełkowej i Św. Katarzynie – pani Bożena Wyglądacz i pani Ewa Orzechowska miała niewątpliwie trudny wybór. Przy ocenie zwracano uwagę przede wszystkim na: stopień pamięciowego opanowania tekstu, poprawne i płynne recytowanie, dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

 

 

Laureatkami konkursu zostały:

 

I miejsce – Laura Miernik – SP Wzdół Rządowy

II miejsce – Anna Kowalik – SP Leśna

III miejsce – Malwina Podkańska - SP Psary

 

 

 

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

Magdalena Skrzeczyna

bip

Nasza szkoła

październik 2023
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz
Święta Katarzyna