Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

Artystyczne ozdoby wielkanocne

 

Na wielkanocnym stole

kolor się miesza z kolorem.

Śmieją się z każdej strony

owsa wstążeczki zielone,

bazie srebrne jak deszczyk...

D. Gellner

           

Wielkanoc to święta, z którymi związane są różnorodne tradycje i zwyczaje. Nie brakuje też charakterystycznych dekoracji świątecznych, wśród których dominują baranki, zajączki, kurczaki, no i oczywiście przystrajane na różne sposoby – jajka.

Tradycyjnie jak co roku uczniowie naszej szkoły kilka tygodni przed świętami z dużym zaangażowaniem przygotowywali świąteczne ozdoby. Swoje prace wykonywali głównie w ramach zajęć plastyki i kółka plastycznego prowadzonych przez nauczycielkę - panią Jadwigę Mazur. Pod jej czujnym okiem powstawały piękne dekoracje przygotowane różnymi technikami i z wykorzystaniem rozmaitych kolorowych materiałów. Wszystko zależy od pomysłowości i inwencji twórczej. A tego już naszym młodym twórcom nie brakuje. Ulubionym i najchętniej ozdabianym przez uczniów elementem są jajka. W ten sposób powstały niepowtarzalne rękodzielnicze cudeńka.

Ponadto został zorganizowany szkolny konkurs na najciekawszą ozdobę świąteczną pod hasłem „Wielkanocne jajka, zajączki, kurczaki”, w dwóch kategoriach wiekowych – klasy młodsze i starsze. Najbardziej oryginalne prace   zostaną nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi.


bip

Nasza szkoła

październik 2023
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz
Święta Katarzyna