Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

POWITANIE WIOSNY W SP IM. POETÓW DOLINY WILKOWSKIEJ W ŚWIĘTEJ KATARZYNIE
    22 marca najmłodsze przedszkolaki  wraz z pomocą starszych kolegów witały wiosnę, choć za oknem temperatura nie była za wysoka, ale słoneczko świeciło radośnie.
     Temperaturę podgrzewały dzieci, które wcieliły się w role bocianów, biedronek, motyli, żab, prezentowały pierwsze wiosenne kwiaty, słonko i wiatr. Dzieci witając wiosnę recytowały wiersze              i  śpiewały piosenki. Dzięki pomocy rodziców dzieci zaprezentowały się w przepięknych strojach.
Za ich odwagę i wspaniałą grę aktorską  uczniowie, nauczyciele oraz rodzice nagrodzili ich gromkimi brawami. Po zakończeniu przedstawienia mali aktorzy uwiecznili ten dzień robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie do kroniki przedszkola.
Wiosnę przywitaliśmy w radosnej i miłej atmosferze, mamy nadzieję, iż szybko nadejdzie               i wspólnie z dziećmi będziemy mogli się cieszy podczas spacerów i zabaw ogrodzie.

Jadwiga Mazur

Apel Wielkanocny

18 marca 2016r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel okolicznościowy  z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, przygotowany przez uczniów klas V- VI pod kierunkiem pani Marty Koprowskiej. Wzięły w nim udział również dwie uczennice z klasy II i IV, które zaprezentowały pieśni wielkopostne.
W wierszach i fragmentach prozy przypomniane zostały obrzędy, zwyczaje oraz symbolika  tych najważniejszych w tradycji chrześcijańskiej świąt. Uczniowie zachęcali do refleksji nad wydarzeniami z życia Pana Jezusa i do właściwego przeżywania Wielkiego Tygodnia, by wreszcie w  Niedzielę Wielkanocną zaśpiewać radosne „Alleluja” na cześć Zmartwychwstałego Pana.
Występ został wzbogacony elementami dekoracji w postaci symbolicznego krzyża, stołu  przystrojonego kolorowymi pisankami czy wazonu z baziami, co wprowadziło wszystkich w świąteczny klimat.

M. Skrzeczyna

„Miłości babci i dziadka nie zastąpi nic!”

W dniu 12 stycznia 2016r. w naszej szkole  było gwarno i wesoło. Dzieci gościły bowiem swoje ukochane babcie i wspaniałych dziadków.
Przedszkolaki wspólnie z uczniami klasy II przygotowały program artystyczny pod kierunkiem nauczycieli: Beaty Łapki, Jadwigi Mazur, Roberta Puchały. Wierszem i piosenką składały życzenia oraz dziękowały za miłość, troskę, opiekę, za przekazywanie tradycji i wpajanie zasad moralnych. Życzenia  seniorom złożyli również pani dyrektor Ewa Orzechowska i pan burmistrz Dariusz Skiba.
Dziadkowie byli pod wrażeniem występów. Z dumą i uśmiechem podziwiali swoje wnuczęta. Po części artystycznej dzieci podarowały własnoręcznie wykonane laurki
i prezenty oraz zaprosiły swoje babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

B. Łapka

„Wśród nocnej ciszy…”

15 grudnia 2015r. cała społeczność szkolna zgromadziła się na spotkaniu przedświątecznym. Na początku głos zabrała pani dyrektor Ewa Orzechowska, która powitała wszystkich , a w szczególności zaproszonych gości – pana burmistrza Dariusza Skibę i księdza profesora Zygmunta Noconia. W tym roku uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć niezwykły i oryginalny występ  w wykonaniu  wyjątkowych aktorów, a mianowicie rodziców naszych uczniów. Mamy należące do „trójek” klasowych  pod czujnym okiem przewodniczącej Rady Rodziców pani Julii Markiewicz przygotowały  i zaprezentowały montaż słowno – muzyczny przypominający wydarzenia towarzyszące narodzeniu dzieciątka Jezus w betlejemskiej stajence. Występowi towarzyszyły tradycyjne kolędy, w śpiewaniu których wspierał rodziców szkolny chórek pod opieką pana Roberta Puchały oraz publiczność. Wszyscy uczestnicy zostali wprowadzeni w cudowną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.  

Magdalena Skrzeczyna

Akcja „Gwiazdkowe serce”

W ten wyjątkowy, przedświąteczny czas nie możemy przechodzić obojętnie obok tych, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Pomagając, sprawiamy radość innym, a sami zyskujemy wiele satysfakcji.
Tradycyjnie już Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował przedświąteczną akcję charytatywną pod hasłem „Gwiazdkowe serce”.
Zbiórka artykułów spożywczych przeprowadzona została w miejscowych sklepach, gdzie - dzięki życzliwości właścicieli - do specjalnie przygotowanych kartonów darczyńcy składali produkty o długim terminie przydatności do spożycia. Chętnie i z dużym zaangażowaniem do akcji włączyli się też wszyscy uczniowie naszej szkoł oraz przedszkolaki. Przynosili słodycze i produkty potrzebne do przygotowania świątecznych smakołyków. Członkowie Samorządu Uczniowskiego posegregowali zebrane artykuły, a następnie przygotowali z nich  10 paczek, które zostały ofiarowane potrzebującym rodzinom uczniów naszej szkoły.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy okazali serce i wspierali naszą akcję.

Samorząd Uczniowski

Zabawa Andrzejkowa
Dnia 26 listopada 2015r. odbyła się w naszych Oddziałach przedszkolnych Zabawa Andrzejkowa. W tym roku przebieraliśmy się za cudzoziemców. Dzieci prezentowały piękne stroje przedstawiając się, z jakiego kraju pochodzą. Tego dania wspólne tańce i zabawy przeplatały się z pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Był to dzień pełen wrażeń i udanej zabawy.
                                                                                    Monika Figiel

bip

Nasza szkoła

sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald
Święta Katarzyna