Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

 

„WIOSNA……. ACH TO TY”

Dnia 25 marca 2015 r. odbyło się w naszej szkole oficjalne przywitanie Wiosny. W tym dniu Samorząd Uczniowski w porozumieniu z Panią Dyrektor i wychowawcami przygotował wiele atrakcji. Kilka dni wcześniej każda klasa wylosowała swój kolor, dzięki czemu od rana uśmiechnięte dzieciaki z przedszkola oraz uczniowie klas IV – VI prezentowali się w różnobarwnych ubraniach. W szkole zrobiło się bardzo wiosennie.

O godzinie 12.00 w samo południe cała społeczność szkolna zebrała się na apelu. Rozpoczęto od prezentacji mody ekologicznej. Chętni uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz precyzją w przygotowaniu oryginalnych kostiumów. Można było podziwiać kreacje wykonane z plastikowych butelek, gazet, kartonów, płyt CD foliowych worków oraz zużytych opakowań po różnych produktach. Następnie uczniowie klasy III przedstawili inscenizacje przygotowane na podstawie wierszy o nadejściu Pani Wiosny. Uczniowie klas IV i V odegrali żartobliwe scenki o zdrowiu oraz wpływie wiosny na funkcjonowanie uczniów w szkole. Z kolei chłopcy z klasy VI rozśmieszali wszystkich wiosennymi żartami o zwierzętach. W programie nie zabrakło też piosenek o tematyce wiosennej.

Po zakończeniu części artystycznej ogłoszono wyniki konkursu na najładniejszy strój ekologiczny. Jury składające się z członków SU wybrało najciekawsze kreacje . Oto wyniki:

I miejsce – Ala Sito

II miejsce - Daria Wojdyła

III miejsce - Igor Durlik

IV miejsce – Kinga Kałuża

V miejsce – Dawid Smużyński

VI miejsce – Mikołaj Gawlik

Wszyscy uczestnicy pokazu strojów ekologicznych zostali nagrodzeni słodkościami.

M. Skrzeczyna


 

„Kucharkowo”

Od lutego dzieci z Punktu Przedszkolnego biorą udział w cyklicznych zajęciach „Kucharkowo”. Zajęcia te odbywają się raz w miesiącu na szkolnej stołówce. Wspólnie z Pniami Kucharkami przedszkolaki kroją, siekają, układają, komponują i dekorują – czyli przygotowują posiłki, które nie dość, że apetycznie wyglądają to jeszcze pysznie smakują. Dzięki takim zajęciom dzieci poznają nowe smaki, potrawy, uczą się posługiwać przyborami kuchennymi, ale przede wszystkim świetnie się bawią.

Zobaczmy, jak to się odbywa :)               

Monika Figiel

 


 Apel „Bezpieczeństwo na drodze w czasie ferii zimowych”

17 lutego 2015 r., tuż przed feriami zimowymi, odbył się apel wychowawczy pod hasłem "Bezpieczeństwo na drodze w czasie ferii zimowych”. Przygotowali go uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni A. Kopyś . Zaprezentowali oni wiersze i piosenki, przedstawili też znaki drogowe, na które należy zwracać uwagę poruszając się po drodze.

Apel miał na celu pokazanie, jak można pożytecznie i bezpiecznie spędzić dni wolne od nauki. Oto kilka ważnych zasad:

  • nie siedzimy w domu przed telewizorem czy komputerem, lecz odziani stosownie do zimowej aury wychodzimy ze sprzętem zimowym (sanki, narty, łyżwy) i uprawiamy sporty zimowe.
  • w trakcie zabawy dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych; miejsca do zjeżdżania na sankach, szusowania na nartach, ślizgania się na łyżwach muszą być do tego przeznaczone. To nie górka blisko ulicy, nie rzeka czy staw z cienką taflą lodu, lecz sztuczne lodowisko bądź stok narciarski.
  • podczas ferii nie zapominamy o kulturalnym zachowaniu w różnych miejscach i sytuacjach.

IMG 0568Spotkanie zakończyło się przypomnieniem kodeksu postępowania w czasie zimy. Na zakończenie uczniowie życzyli wszystkim zdrowych i udanych ferii .

Anna Kopyś

"Zabawa Choinkowa"

W ostatnią sobotę stycznia zorganizowano w naszej szkole zabawę choinkową. Dzieciaki z punktu i oddziału przedszkolnego oraz klasy I i II bawiły się od godz. 10.00 do 14.00. Najmłodsi świetnie prezentowali się w barwnych strojach. Na parkiecie nie zabrakło baśniowych postaci w oryginalnych przebraniach. We wspólnej zabawie towarzyszyły im hity muzyki dziecięcej.

Uczniowie klas III – VI spotkali się na wspólnej zabawie w godzinach popołudniowych – od 14.00 do 19.00. Tańczyli w rytmach współczesnej muzyki młodzieżowej. Nie zabrakło też ciekawych zabaw zorganizowanych przez członków Samorządu Uczniowskiego.

Aby dzieciom nie brakło siły i energii do zabawy, zaradne mamy przygotowały dla swoich pociech słodki poczęstunek.

Podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku zabawa była bardzo udana. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a po balu rozchodzili się uśmiechnięci i w świetnych nastrojach.

                                                                                  Magdalena Skrzeczyna


„Dzień Babci i Dziadka”

Dnia 27.01.2015 r. w naszej szkole odbyło się Święto Babci i Dziadka. Dzieci z punktu przedszkolnego oraz klasy drugiej zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne jak i taneczne. Nasi mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a mili goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i wzruszeń. Uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. Na zakończenie występu popłynęło wiele ciepłych słów również ze strony szanownych gości, co bardzo ucieszyło serca wnucząt oraz nauczycieli. Były życzenia i pocałunki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

Babciom i Dziadkom życzymy, aby zawsze byli dumni ze swoich wnucząt tak, jak w dniu ich występu.  

Monika Figiel


Warsztaty profilaktyczne

W dn. 28 stycznia 2015 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia na temat metod i technik skutecznego uczenia się pod nazwą: „Uczy Misie” oraz „Ile treści się pomieści?”. Wzięli w nich udział uczniowie klas I – VI.

Warsztaty zostały przeprowadzone z wykorzystaniem metod inicjujących twórczą pracę. Uczniowie zdobyli wiedzę z zakresu mnemotechnik oraz efektywnego uczenia. Dowiedzieli się, jakie są podstawowe metody wspomagające naukę. Ważnym elementem zajęć było także określenie indywidualnych stylów uczenia się każdego dziecka.


 

bip

Nasza szkoła

sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald
Święta Katarzyna