Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

ŚWIĘTO EDUKACJI

14 października 2014 r. swoje święto obchodzili wszyscy pracownicy oświaty. W naszej szkole ten dzień upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Lekcje przebiegały inaczej niż zwykle, a naukę połączono z zabawą. Chętni uczniowie klas starszych mieli okazję wcielić się w role nauczycieli, stanąć za biurkiem i wykazać się umiejętnościami w prowadzeniu zajęć zarówno w swoich klasach jak i u młodszych kolegów.

Uroczystą akademię przygotowali natomiast uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią panią Anną Kopyś. Serdecznymi słowami wyrazili wdzięczność nauczycielom i wychowawcom za cierpliwość, troskę, a przede wszystkim „za dar najpiękniejszy, za wiedzę”. W śpiewaniu piosenek wspierał ich szkolny chór, którego opiekunem jest pan Robert Puchała. Z kolei członkowie Samorządu Uczniowskiego przedstawili humorystyczną scenkę z życia szkolnego, po czym wręczyli wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi słodkie upominki. Po programie artystycznym pani dyrektor Ewa Orzechowska złożyła życzenia i podziękowała wszystkim osobom zatrudnionym w szkole za rzetelną pracę, w którą wkładają każdego dnia wiele serca. Na uroczystości obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn - pan Marek Krak.

Magdalena Skrzeczyna

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

W dniu 7 października 2014r. odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez ratownika medycznego z Centrum profilaktyki i edukacji „Profed” z Krakowa.

Pierwsza część spotkania została poświęcona przeciwdziałaniu przemocy i agresji. Pan ratownik przybliżył uczniom klas starszych konsekwencje negatywnych i niebezpiecznych zachowań, jakie mogą mieć miejsce w szkole. Zwrócił też uwagę na szkodliwy wpływ dopalaczy i napojów energetyzujących na organizm człowieka.

Następnie uczniowie klas od I do VI zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. Brali również udział w ćwiczeniach praktycznych.

                                                                                                                      M. Skrzeczyna

 

75 rocznica wybuchu II wojny światowej

29 września 2014r. uczniowie klasy VI zaprezentowali apel upamiętniający 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej, która uznawana jest za największy i najkrwawszy konflikt w dziejach ludzkości.

             Celem apelu było przypomnienie o tragicznych, ale zrazem bohaterskich wydarzeniach z naszych dziejów, by tym samym kształtować poczucie patriotyzmu i pamięci narodowej.

29 09 14 042

29 09 14 043

bip

Nasza szkoła

sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald
Święta Katarzyna