Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

 Spotkanie z policjantem

23 stycznia 2015 r. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach – starszego sierżanta Marcina Wzorka i sierżanta Damiana Janusa. Policjanci spotkali się ze wszystkimi uczniami klas I – VI oraz z dzieciakami z przedszkola i kl. 0.

Najmłodszym policjanci przypomnieli zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem w czasie ferii zimowych, uświadamiając im jednocześnie niebezpieczeństwa grożące podczas zimowych zabaw.

Pozostali uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego i rozsądnego korzystania z Internetu. Policjanci zwrócili uwagę na zagrożenia wynikające z posiadania kont na portalach społecznościowych oraz zawierania nowych znajomości przez Internet.

Ponadto uczniowie klas starszych dowiedzieli się ogólnych informacji na temat kar, jakim podlegają osoby nieletnie w przypadku złamania prawa i nie stosowania się do powszechnie obowiązujących norm społecznych.

Pogadanka z uczniami została urozmaicona prezentacją multimedialną oraz krótkimi filmami o charakterze profilaktycznym.

 „Wśród nocnej ciszy….”

16 grudnia 2014 r. mieliśmy przyjemność obejrzeć w naszej szkole Jasełka. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy V i VI wraz z katechetką – panią Martą Koprowską i nauczycielem muzyki – panem Robertem Puchałą. Młodzi aktorzy przypomnieli wydarzenia, które rozegrały się w Betlejem ponad dwa tysiące lat temu oraz okoliczności towarzyszące narodzeniu Jezusa. Uczniowie wcielili się w postacie Maryi i Józefa, pasterzy, którzy jako pierwsi witali narodzone Dzieciątko oraz Trzech Króli, którzy przybyli do stajenki ze swoimi darami. Nie zabrakło też aniołów obwieszczających narodzenie Pana. W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły wszystkich piękne kolędy, do ich śpiewania włączali się uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Po występie głos zabrała pani dyrektor Ewa Orzechowska, która podziękowała uczniom i ich opiekunom za przygotowanie inscenizacji, a następnie złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Swoją obecnością zaszczycili nas w tym dniu szanowni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn - pan Dariusz Skiba, Radny gminy - pan Józef Kołomański, Ksiądz proboszcz Jarosław Majka, Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Julia Markiewicz oraz przedstawiciele klasowych Rad Rodziców.

Magdalena Skrzeczyna


 

Przedświąteczna akcja „Gwiazdkowe serce”

Czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy powinniśmy się dzielić z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Radość wynikająca z dawania jest przecież równie duża, co radość otrzymywania. Wzorem lat poprzednich Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował akcję charytatywną pod hasłem „Gwiazdkowe serce”.

Zbiórka artykułów spożywczych przeprowadzona została w miejscowym sklepie, gdzie do specjalnie przygotowanego kartonu klienci wkładali różne produkty. Chętnie i z dużym zaangażowaniem do akcji włączyli się też wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki. Przynosili słodycze i produkty potrzebne do przygotowania świątecznych wypieków i potraw. Z zebranych artykułów członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali kilka paczek, które przekazano potrzebującym rodzinom uczniów naszej szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy okazali serce i wspierali naszą akcję.

Samorząd Uczniowski


MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

5 grudnia 2014 r. do naszej szkoły przybył długo oczekiwany gość - Św. Mikołaj. Przyniósł ze sobą ogromny worek prezentów, a nasi uczniowie powitali go z dużym entuzjazmem. Obdarował słodyczami i zabawkami dzieciaki zarówno najmłodsze jak i nieco starsze. Swoją wizytą sprawił im niesamowitą frajdę. Dzieci tradycyjnie odpowiadały na pytania zadawane przez Świętego, recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

Ponadto pierwszoklasiści otrzymali dodatkowe upominki od uczniów z Katolickiego Gimnazjum im. Stanisława Kostki w Kielcach, do którego uczęszcza absolwentka naszej szkoły. Organizowali oni przedświąteczną zbiórkę zabawek, a ponieważ udało im się zebrać bardzo dużo rzeczy, postanowili podzielić się z naszymi wychowankami. Do pierwszaków trafiły zatem gry planszowe, puzzle, klocki, książki, pluszaki i inne zabawki, które sprawiły im wiele radości i wywołały uśmiech na twarzach. Z pewnością przydadzą im się do wspólnych zabaw w klasie.

M. Skrzeczyna


ŚWIĘTO PIERWSZAKÓW

w Szkole Podstawowej im. Poetów Doliny Wilkowskiej

w Świętej Katarzynie

Dzień 28 października 2014 r. to pamiętna data dla społeczności uczniowskiej ze Szkoły Podstawowej im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Świętej Katarzynie. Tego dnia bowiem odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. Punktualnie o godzinie 1130 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Julia Skrzeczyna i Kacper Buczek przywitali zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitali bohaterów uroczystości – uczniów klasy pierwszej, którzy zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny. Wspierani przez wychowawczynię Beatę Łapkę i pana od muzyki Roberta Puchałę recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia swojego pierwszego ślubowania na Sztandar Szkoły.

My uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Świętej Katarzynie ślubujemy być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami. Obiecujemy godnie reprezentować naszą szkołę. Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu pani dyrektor Ewa Orzechowska, ogromnym ołówkiem pasowała na ucznia każdego pierwszaka. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Starsi uczniowie podarowali maluchom przybory szkolne oraz słodkie rożki obfitości.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie, rodzice oraz nauczyciele ustawili się do wspólnego zdjęcia, a następnie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak udanych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Beata Łapka

 

 NIECODZIENNI GOŚCIE

W dniach 12-17 października 2014r. zrealizowany został w naszej szkole międzynarodowy projekt Enjoy My Origin, w który zaangażowane są szkoły z całego świata. Koordynatorem projektu jest AIESEC –największa organizacja pozarządowa prowadzona przez studentów. AIESEC obecny jest w 124 krajach świata i liczy ok. 100 tys. członków. Główna działalność opiera się na umożliwieniu młodym ludziom rozwoju 5 kompetencji: przedsiębiorczości, odpowiedzialności społecznej, inteligencji emocjonalnej, umiejętności pracy w globalnym środowisku oraz aktywnego uczenia się. Dzięki nawiązaniu kontaktu z Komitetem Lokalnym AIESEC Kielce nasza szkoła dołączyła do prestiżowego grona biorących udział w projekcie.

W ramach projektuEnjoy My Originodbyły się w naszej szkole warsztaty językowo-kulturowe prowadzone przez dwoje studentów z Turcji i Meksyku. W ciągu tygodnia uczniowie wszystkich klas oraz dzieciaki z przedszkola spotykali się z naszymi gośćmi. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim za pomocą różnych metod, takich jak nauka poprzez gry, zabawę oraz inne zajęcia interaktywne i prezentacje. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat odległych krajów - ich kultur, zwyczajów, tradycji, obowiązujących norm, stylu życia, ubiorów itp. Była to jednak przede wszystkim okazja do praktycznego wykorzystania języka angielskiego podczas bezpośrednich rozmów z obcokrajowcami. Uczniowie doskonalili w ten sposób swoje umiejętności językowe.

Zajęcia prowadzone w ramach projektu Enjoy My Origin mają na celu kształtowanie u młodych ludzi postawy tolerancji, rozbudzanie zainteresowania światem, sprawiają, że nauka języka obcego staje się prostsza i przyjemniejsza. To również dobry sposób na urozmaicenie zajęć lekcyjnych i nowe, ciekawe doświadczenie dla placówki przyjmującej studentów z zagranicy.

Mamy nadzieję, że w przyszłości przyjadą do nas goście z innych zakątków świata i przybliżą nam kulturę swoich krajów.

 

bip

Nasza szkoła

sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald
Święta Katarzyna