Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

Pasowanie na czytelnika

 10 kwietnia 2014r. odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klasy I do grona czytelników biblioteki szkolnej, czyli tzw. pasowanie na czytelnika.

Dzieci złożyły przyrzeczenie, a następnie bibliotekarka – pani Maria Szymczyk dokonała aktu pasowania.

Pani bibliotekarka opowiedziała pierwszakom, jak należy zachowywać się w bibliotece i jak trzeba obchodzić się z wypożyczonymi książkami. Zapoznała ich z zasadami korzystania z księgozbioru. Zachęcała też do czytania książek i częstego odwiedzania szkolnej biblioteki.

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki

 

  Tak witaliśmy Wiosnę…

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Św. Katarzynie był niezwykle kolorowy i radosny. Bezchmurne niebo i mocno grzejące słońce zachęcały do zabawy i wprawiały wszystkich w dobry nastrój.

Od samego rana w szkole zrobiło się niemal tęczowo. Uczniowie poszczególnych klas witali bowiem Wiosnę przebrani w jednobarwne stroje, które od razu przyciągały wzrok .

Dzieci z klasy III wraz z młodszymi kolegami i koleżankami z klasy „0” przygotowały wiosenny apel, w którym śpiewały piosenki i recytowały wiersze tematycznie związane z oczekiwaną porą roku. Symbolicznym topieniem marzanny pożegnały Zimę. Poprosiły natomiast Panią Wiosnę, aby od tej pory rozpoczęła swoje panowanie. Natomiast pierwszaki zaprezentowały inscenizację pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieciaki świetnie odegrały swoje role. Najbardziej podobał się wszystkim wilk, który był bardziej zabawny niż groźny oraz dzielny gajowy, który przyszedł z pomocą babci i wnuczce.

Z kolei Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny konkurs „Mam talent”. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz grę na instrumencie. Członkowie samorządu oceniali wstępy, które bardzo się wszystkim podobały. Uczestnyicy i laureaci zostali nagrodzeni brawami i słodyczami.

Tak właśnie świętowaliśmy w naszej szkole nadejście Wiosny.

 

 Apel z okazji Dnia Kobiet

W dniu 07.03.2014r. uczniowie klasy IV i V wraz z panią Magdaleną Skrzeczyną zaprezentowali program artystyczny z okazji przypadającego dzień później Święta Kobiet. Główna rola przypadła tym razem naszym chłopcom, którzy recytowali wiersze, śpiewali piosenki, przygotowali scenki humorystyczne i anegdoty o kobietach. Nie zabrakło takich przebojów jak: „Baby, ach te baby”, „Kto za tobą w szkole ganiał” czy „Być kobietą”. Dziewczynki z kwiatami w ręku i uśmiechem na twarzy wspierały kolegów w czasie występu. Na zakończenie apelu chłopcy złożyli wszystkim Paniom - małym i dużym - serdeczne życzenia.

 

 

 

Policjanci na spotkaniu z uczniami klas IV - VI

W dniu 4 marca 2014r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Kielcach - pana Marcina Wzorka i panią Iwonę Miter. Policjanci przeprowadzili z uczniami klas IV, V, VI pogadankę na temat kar, jakim podlegają osoby nieletnie w przypadku złamania prawa i nie stosowania się do powszechnie obowiązujących norm społecznych.

           Zwrócono szczególną uwagę na najczęstsze przejawy demoralizacji wśród młodych osób, tj. używanie i propagowanie wulgaryzmów, słów i obrazów obrażających godność innych, również tych publikowanych w Internecie, używanie lub rozprowadzanie substancji psychoaktywnych, alkoholu, papierosów, udział w kradzieżach i zniszczeniach na terenie szkoły, zachowania agresywne, prowokowanie powstawania sytuacji konfliktowych, przyniesienie na teren szkoły substancji i przedmiotów zagrażającej życiu lub zdrowiu innych uczniów, przejawianie zachowań niemoralnych, wagary.

Przypomniano również, jakie są procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia dzieci demoralizacją i przestępczością, a także do kogo można się zwrócić o pomoc w przypadku realnego zagrożenia.

 

"Spotkanie z panią dr Dorotą Krzos"

Na spotkaniu z rodzicami w dniu 30.01.2014 r. pani doktor Dorota Krzos przeprowadziła szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przedstawiła cenne rady i wskazówki na temat właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Opowiedziała, jak prawidłowo ocenić stan poszkodowanego oraz jak należy zachować się, gdy mamy do czynienia np. ze złamaniem, omdleniem, zatruciem, zadławieniem, oparzeniem, urazem głowy, krwotokiem z nosa, ranami. Zwróciła uwagę na prawidłowe ułożenie poszkodowanego – w tzw. pozycji bocznej ustalonej. Z użyciem manekina zaprezentowała sposób wykonania poprawnych oddechów ratowniczych i masażu serca.

Serdecznie dziękujemy pani Dorocie Krzos za przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia.

Zajęcia w czasie ferii

W czasie ferii zimowych nasi uczniowie mieli okazję spędzić nadmiar wolnego czasu na ciekawych zajęciach zorganizowanych w szkole. Nauczyciele przygotowali szereg propozycji, spośród których każdy mógł wybrać coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne, takie jak pieczenie rogalików, pizzy czy przygotowywanie owocowych sałatek. Nie zabrakło też chętnych do udziału w grach i zabawach sprawnościowych oraz quizach i konkursach, w których można było wykazać się posiadaną wiedzą. Dla najmłodszych zorganizowano bal przebierańców.


bip

Nasza szkoła

sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald
Święta Katarzyna