Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

"Policjant w naszej szkole"

 

30 września uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Komisariatu Policji w Bodzentynie – sierżantem Mariuszem Błońskim.
Spotkanie zostało podzielone na dwie części: dla klas młodszych oraz starszych.   
Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o zasadach przechodzenia przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Policjant podkreślił, jak ważne  jest właściwe zachowanie się podczas oczekiwania na autobus szkolny oraz  ostrożność w czasie wsiadania i wysiadania z autobusu. Zwrócił też uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze i jak  istotną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się.
Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej  szkoły.

M. Skrzeczyna

„Pamiętamy…”


17 września 2013r. odbył się apel upamiętniający  wybuch II wojny światowej.  W tym roku przypada 74 rocznica tragicznego Września ‘39.  Apel przygotowała  klasa VI wraz z wychowawczynią panią Beatą Stępień. Rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego, po czym uczniowie przedstawili najważniejsze informacje dotyczące wybuchu wojny oraz recytowali wiersze  takich poetów jak K. K. Baczyński, K. I. Gałczyński czy Wł. Broniewski. Chór szkolny przygotowany przez pana Roberta Puchałę wspierał szóstoklasistów w śpiewaniu pieśni partyzanckich.

Magdalena Skrzeczyna

 


bip

Nasza szkoła

sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald
Święta Katarzyna