Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

 

"Spotkanie z ratownikiem"

27 listopada 2013 r. uczniowie klas I – VI brali udział w spotkaniu z ratownikiem medycznym.

Nasz gość omówił i zademonstrował najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Udzielił wskazówek na temat właściwego zachowania w sytuacji zagrożenia i gdy jest się świadkiem wypadku. Następnie pan ratownik przekazał wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz szkodliwego wpływu używek i napojów energetyzujących na organizm człowieka. Ciekawym punktem spotkania był pokaz reanimacji na fantomie.

Uczniowie mieli okazję zadawać pytania na interesujące ich tematy, a zdobyte wiadomości mogli zaprezentować w praktyce, wcielając się w role osób chorych i poszkodowanych oraz udzielających pomocy.


 

"Święto Niepodległości"

12 listopada 2013 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Skrzeczyną przygotowali program artystyczny – recytowali wiersze i śpiewali piosenki patriotyczne. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia i postacie historyczne, które przyczyniły się do tego, że po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał wolność w 1918 roku. W akademii brał udział szkolny chór, który prowadzi pan Robert Puchała.

 

 

 Ślubowanie klasy I

            22 października 2013 r. był wyjątkowym dniem w naszej szkole. 12 uczniów klasy I wypowiedziało zgodnie słowa ślubowania. Uroczystość pasowania na ucznia rozpoczęła się o godz. 11.30. Pani dyrektor Ewa Orzechowska powitała wszystkich zebranych gości. Wśród zaproszonych gości był wiceburmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn pan Mariusz Kozera. Następnie głos zabrała przewodnicząca Samorządu Szkolnego – Klaudia Zapała. Potem nastąpiła część artystyczna. Pierwszaki pod kierunkiem wychowawczyni pani Ewy Hajduk recytowały wiersze związane z tematyką szkoły. Śpiewały też wesołe piosenki przy akompaniamencie pana Roberta Puchały. Najważniejszym momentem uroczystości było uroczyste lubowanie. Następnie pani dyrektor dokonała pasowania pierwszaków na uczniów, a wychowawczyni wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Wszystko odbyło się w obecności nauczycieli, uczniów klas starszych oraz rodziców, którzy licznie przybyli, aby towarzyszyć swoim pociechom w tak doniosłym i ważnym dla nich dniu.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem upominków przez uczniów klas starszych i zasadzeniem drzewka przed budynkiem szkoły.

 

 "Spotkanie przedszkolaków z panią pielęgniarką"

W październiku dzieci w Punkcie Przedszkolnym w Świętej Katarzynie spotkały się z panią pielęgniarką Magdaleną Kowalik, która opowiadała o swojej ciekawej pracy. Pani Magdalena przeprowadziła z dziećmi także krótką pogadankę na temat „Jak należy dbać o zdrowie”. Dzieci dowiedziały się, co należy jeść i jak bardzo ważny dla zdrowia jest ruch. Spotkanie było bardzo zajmujące. Zaproszony gość odpowiedział na wiele pytań naszych ciekawskich przedszkolaków. Pod koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety w formie naklejek. Maluchy serdecznie podziękowały pani za spotkanie i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

"Szkolny Dzień Edukacji"

14 października , z okazji Święta Edukacji Narodowej, zaplanowano w naszej szkole wiele atrakcji.

Uczniowie klas starszych mieli okazję wcielić się w role nauczycieli i prowadzić lekcje j. polskiego, matematyki, przyrody czy j. angielskiego. Wcześniej rzetelnie się do tego przygotowali. Ponadto pomagali nauczycielom w pełnieniu dyżurów na przerwach i w opiece nad dziećmi z przedszkola.

W klasach młodszych zajęcia zgodziły się poprowadzić mamy, które z dużym zaangażowaniem uczyły swoje pociechy w klasie II i III.

Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią panią Beatą Łapką przygotowali uroczystą akademię . Wierszem i piosenką podziękowali swoim nauczycielom za przekazywaną wiedzę, cierpliwość, troskę. Zaprezentowali też humorystyczne rymowanki o nauczycielach.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i przekazali kwiaty na ręce pani Dyrektor. Przygotowali też dla nauczycieli słodkie upominki.


 

 

"PRÓBNA EWAKUACJA I SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM"

15 października 2013r. odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja na wypadek pożaru. Ewakuowano wszystkich uczniów klas I – VI, dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego oraz pracowników szkoły. Nauczyciele sprawujący prowadzący zajęcia w czasie ogłoszenia alarmu pożarowego wyprowadzili i ustawili uczniów na placu przed szkołą. Po sprawdzeniu obecności złożyli meldunki o ilości ewakuowanych uczniów, co było zgodne z obecnością zapisaną w dziennikach lekcyjnych w tym dniu. Ewakuacja przebiegła bardzo szybko i sprawnie.

Próbie ewakuacji przyglądali się zaproszeni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie.

Następnie uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z naczelnikiem straży - panem Markiem Białkiem. Mieli okazję obejrzeć z bliska wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Strażak pokazywał i objaśniał przeznaczenie różnych urządzeń. Opowiedział, na czym polega ich praca i w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą. Na zakończenie strażacy zaprezentowali użycie deski i kołnierza ortopedycznego.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i oglądali sprzęt strażacki, chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Najbardziej aktywni otrzymali w nagrodę maskotki.


 

bip

Nasza szkoła

sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald
Święta Katarzyna