Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

  Tak witaliśmy Wiosnę…

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Św. Katarzynie był niezwykle kolorowy i radosny. Bezchmurne niebo i mocno grzejące słońce zachęcały do zabawy i wprawiały wszystkich w dobry nastrój.

Od samego rana w szkole zrobiło się niemal tęczowo. Uczniowie poszczególnych klas witali bowiem Wiosnę przebrani w jednobarwne stroje, które od razu przyciągały wzrok .

Dzieci z klasy III wraz z młodszymi kolegami i koleżankami z klasy „0” przygotowały wiosenny apel, w którym śpiewały piosenki i recytowały wiersze tematycznie związane z oczekiwaną porą roku. Symbolicznym topieniem marzanny pożegnały Zimę. Poprosiły natomiast Panią Wiosnę, aby od tej pory rozpoczęła swoje panowanie. Natomiast pierwszaki zaprezentowały inscenizację pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieciaki świetnie odegrały swoje role. Najbardziej podobał się wszystkim wilk, który był bardziej zabawny niż groźny oraz dzielny gajowy, który przyszedł z pomocą babci i wnuczce.

Z kolei Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny konkurs „Mam talent”. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz grę na instrumencie. Członkowie samorządu oceniali wstępy, które bardzo się wszystkim podobały. Uczestnyicy i laureaci zostali nagrodzeni brawami i słodyczami.

Tak właśnie świętowaliśmy w naszej szkole nadejście Wiosny.

 

bip

Nasza szkoła

sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald
Święta Katarzyna