Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

 

Policjanci na spotkaniu z uczniami klas IV - VI

W dniu 4 marca 2014r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Kielcach - pana Marcina Wzorka i panią Iwonę Miter. Policjanci przeprowadzili z uczniami klas IV, V, VI pogadankę na temat kar, jakim podlegają osoby nieletnie w przypadku złamania prawa i nie stosowania się do powszechnie obowiązujących norm społecznych.

           Zwrócono szczególną uwagę na najczęstsze przejawy demoralizacji wśród młodych osób, tj. używanie i propagowanie wulgaryzmów, słów i obrazów obrażających godność innych, również tych publikowanych w Internecie, używanie lub rozprowadzanie substancji psychoaktywnych, alkoholu, papierosów, udział w kradzieżach i zniszczeniach na terenie szkoły, zachowania agresywne, prowokowanie powstawania sytuacji konfliktowych, przyniesienie na teren szkoły substancji i przedmiotów zagrażającej życiu lub zdrowiu innych uczniów, przejawianie zachowań niemoralnych, wagary.

Przypomniano również, jakie są procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia dzieci demoralizacją i przestępczością, a także do kogo można się zwrócić o pomoc w przypadku realnego zagrożenia.

 

bip

Nasza szkoła

sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald
Święta Katarzyna