Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

 

„WIOSNA……. ACH TO TY”

Dnia 25 marca 2015 r. odbyło się w naszej szkole oficjalne przywitanie Wiosny. W tym dniu Samorząd Uczniowski w porozumieniu z Panią Dyrektor i wychowawcami przygotował wiele atrakcji. Kilka dni wcześniej każda klasa wylosowała swój kolor, dzięki czemu od rana uśmiechnięte dzieciaki z przedszkola oraz uczniowie klas IV – VI prezentowali się w różnobarwnych ubraniach. W szkole zrobiło się bardzo wiosennie.

O godzinie 12.00 w samo południe cała społeczność szkolna zebrała się na apelu. Rozpoczęto od prezentacji mody ekologicznej. Chętni uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz precyzją w przygotowaniu oryginalnych kostiumów. Można było podziwiać kreacje wykonane z plastikowych butelek, gazet, kartonów, płyt CD foliowych worków oraz zużytych opakowań po różnych produktach. Następnie uczniowie klasy III przedstawili inscenizacje przygotowane na podstawie wierszy o nadejściu Pani Wiosny. Uczniowie klas IV i V odegrali żartobliwe scenki o zdrowiu oraz wpływie wiosny na funkcjonowanie uczniów w szkole. Z kolei chłopcy z klasy VI rozśmieszali wszystkich wiosennymi żartami o zwierzętach. W programie nie zabrakło też piosenek o tematyce wiosennej.

Po zakończeniu części artystycznej ogłoszono wyniki konkursu na najładniejszy strój ekologiczny. Jury składające się z członków SU wybrało najciekawsze kreacje . Oto wyniki:

I miejsce – Ala Sito

II miejsce - Daria Wojdyła

III miejsce - Igor Durlik

IV miejsce – Kinga Kałuża

V miejsce – Dawid Smużyński

VI miejsce – Mikołaj Gawlik

Wszyscy uczestnicy pokazu strojów ekologicznych zostali nagrodzeni słodkościami.

M. Skrzeczyna


 

bip

Nasza szkoła

sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald
Święta Katarzyna